Людина зі скрипкою в руках не здатна на погані вчинки.
Г.С.Сковорода
Саме ці слова нашого славетного полтавця є девізом системи виховної роботи Котелевської гімназії №1 імені С.А.Ковпака протягом багатьох років. Розуміти й бачити красу, зуміти самому її створити: чи то за допомогою пензля і фарб, словом чи через музику, в танці – це те джерельце, що живить цілющою водою юний розум та душу. Тож для гімназистів участь у районному етапі Всеукраїнського огляду-конкурсу колективів художньої самодіяльності «Веселка» завжди свято.
У цьому році наш виступ ми присвячували пам’яті великого Кобзаря – 200-річчю від дня його народження, тому зі сцени лунали пісні на його вірші «По діброві вітер віє», «Не тополю високую…» «Садок вишневий коло хати» у виконанні ансамблю учнів 5-7 класів, дуету Ольговського Гліба та Мусієнко Віталіни, тріо дівчат у складі Губенко Тетяни, Мусієнко Віталіни, Рохман Марини, які вже у вересні 2013 року на обласному конкурсі, присвяченому 200-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка в номінації «Пісня на слова поета» здобули друге місце із 30 представлених колективів та виконавців.
Лист Т.Г.Шевченка до А.І.Лизогуба проникливо читав одинадцятикласник Пономаренко Антон. Поетичні рядки великого поета так захопили нашого вчителя географії Правдюка С.М., що він мусив покласти їх на музику і поділитися своєю знахідкою з юними артистами. Так народився квартет: Дзюба Олександр, Борківець Олександра, Бондаренко Дарія (гітара), Мусієнко Віталіна (вокал).
6 січня 2014 року літературна еліта України вшановувала свого поетичного побратима Степана Руданського, відзначаючи 180 роковини від дня його народження.
Степан Руданський жив, як святий – бідно, тяжко, самотньо. Але саме його співомовки разом із Шевченковими творами рятували душу української нації. Тож на суд глядачів і ми представили декілька гуморесок Степана Руданського у майстерному виконанні Шила Назара.
Глибоким філософським змістом та поетичною довершеністю свого твору «Погляди на життя: українка» порадувала глядачів наша юна поетеса Дранчук Наталія. Українська народна пісня «Їхав козак містом» прозвучала у виконанні нашого найкращого баяніста Марченка Романа. Жартівливий танець «Полька», у виконанні танцювального колективу старшокласників, викликав у глядачів не тільки усмішки, але й захоплення цікавою хореографією номера.
На завершення виступу наймолодший, проте один із найтитулованіших учасників звіту Ольговський Гліб подарував присутнім «Пісню на добро».